FANDOM


Sennin Modo

Sennin Modo Naruto.

Sennin Mōdo (仙人モード; [pol.] "Tryb 'Pustelnika") - jest to wynik połączenia energii natury ze swoją naturalną chakrą, by podnieść wszystkie swoje umiejętności bojowe.

Trening[1]EditEdit

[2]Połączenie chakry senjutsu z energią naturalnąAby móc korzystać z tego trybu należy przejśc specjalny trening:*na górze Myoboku należy nauczyć się pobierać chakre z otoczenia przez posmarowanie się żabim olejem. Niestety nie można go używać poza górą, ponieważ wyparowuje .

  • należy nauczyć się pobierać energię bez pomocy płynu. Podczas treningu osoba pobierająca energię z natury musi pozostać w bezruchu co jest bardziej trudne niż się może wydawać. By wytrenować bezruch niezbędny do treningu uczeń siedzi na drewnianej desce na szpiczastym , wysokim kamieniu . Jeśli opanował bezruch może pobierac energię z natury wszędzie .
  • Kiedy pod czas walki Tryb Pustelniczy wygasa, Shima i Fukasaku mogą pobierać energię za walczącego siedząc mu na ramionach i przekazując mu energię natury .

Ważną rzeczą jest to, że jeśli osoba pobierze zbyt dużą ilość energi zamieni się najpierw w ropuchę, a potem (jeżeli pobieranie nie zostanie przerwane) skończy jako wielki, kamienny posąg żaby. Przerwać transformację można poprzez uderzenie specjalnym kijem, który zaapsorbuje naturaną energię z ciała dlatego niezbęda jest osoba która będzie zwracac uwagę na to kiedy trenujący zacznie się zmieniać .

Korzyści[3]EditEdit

*Prędkość, siła, wytrzymałość użytkownika gwałtownie wzrastają

  • Ninjutsu, Genjutsu oraz Taijutsu stają się lepsze
  • Użytkownik może wykorzystać naturalną energię wokół niego, wykorzystując ją do zwiększeniae zasięgu ataków i wyczuwania ich.
  • Można wyczuć chakrę różnych osób lub też jej brak np. gdy dana osoba umrze
  • Użytkownik praktycznie nie wyczuwa bólu, zostaje obdarzony niesamowitymi zdolnościami regeneracji.

==Słabości[4]Edit== *Użytkownik podczas walki musi być osłaniany, gdy pobiera energię natury (właśnie dlatego trenuje się połączenie z żabą)

  • Ponieważ użytkownik podczas walki nie może stale uzupełniać zapasów chakry, działa ona tylko przez ok. 5 minut
  • Połączenie z żabą jest niemożliwe, gdy jest się Jinchuurikim

==Niekompletny Tryb Pustelniczy[5]Edit== [6]Niekompletny tryb mędrcaJiraiya nie potrafił odpowiednio zbalansować swojej energii z energią Natury. By zapobiec transformacji w kamienną żabę Jiraiya przyzwał Shimę i Fukasaku, którzy pobierali za niego energię natury. Jednocześnie rysuje na swojej twarzy pieczęcie. W wyniku braku równowagi Sannin posiadł wiele ropuszych cech: nos znacznie zwiększa się i pojawiają się na nim brodawki, zyskuje więcej włosów (np. kozią bródka), Linie na twarzy stają się bardziej wyrazistsze. Z powodu, że w tym trybie Jiraiya nie wygląda ładnie to nie korzysta z tego, ponieważ uważa, że jest nieatrakcyjny dla kobiet. Już w tym momencie użytkownik otrzymuje zaszczytny tytułPustelnika.

Perfekcyjny Tryb Pustelniczy[7]EditEdit

[8]Naruto w trybie mędrcaNaruto jest w stanie doskonale zachować równowagę między energią Natury oraz własnej chakry. To pozwala mu na korzystanie z prawdziwej potęgi Sennin Mōdo, który zachowuje wszystkie normalne właściwości fizyczne użytkownika z wyjątkiem ropuszych oczu. Prawdziwy pustelnik nie potrzebuje do zbierania energii natury żab jednak w czasie walki warto połączyć się z nimi by mieć cały czas dostęp do chakry pustelniczej. . Ze względu na Kyubiego uwięzionego w Naruto, Fukasaku został odrzucony przez niego, gdy starał się z nim połączyć.

By to obejść Naruto tworzy kilka klonów cienia, które podczas walki gromadzą za niego energię. W momencie kiedy jego chakra Senjutsu zostaje wyczerpana on sam lub ktoś inny przyzywa klona Naruto, który przekazuje mu całą swoją energię. Metoda ta jest ograniczona ze względu na pewną liczbę klonów, które mogą pobierać chakrę z otoczenia. Narazie, Uzumaki może posiadać tylko dwa klony cienia, które zbierają chakrę senjutsu, co pozwala mu wejść w tryb mędrca trzy razy.

Połączenie z Kyuubim[9]EditEdit

[10]Oko Naruto po połączeniu senjutsu z chakrą KyuubiegoPodczas spotkania z Nagato, Naruto został trafiony w jelita jego bronią, co spowodowało zakłócenie chakry. Nagato myślał, że będzie w stanie kontrolować Naruto z takiej odległości, jednak ujawniła się fuzja między trybem mędrca i początkową formą jinchuuriki. Dokładne możliwości tej formy nie są znane, ale wystarczy, aby być całkowicie odpornym na kontrole poprzez pręty Nagato.