FANDOM


Rasengan

Rasengan jest potężną techniką stworzoną przez Minato Namikaze, pomimo trzech lat dopracowywania techniki, nigdy nie była ona kompletna. Rasengan miał być przykładem naturalnej manipulacji powietrzem ponieważ, Minato chciał łączyć swój element chakry z nową techniką. Yondaime umarł, zanim zdążył zrealizować to jutsu, jednak Rasengan jest nadal bardzo potężny, ale trudno jest się go nauczyć.

UżywanieEdit

W I Serii Naruto, Jirayia uczył głównego bohatera jutsu. Trening podzielił na 3 części:

  • Krok pierwszy: Naruto uczył się jak rozrywać balon z wodą przez obracanie wody wewnątrz, w różnych kierunkach za pomocą chakry. Ten krok uczy użytkownika rotacji chakry.
  • Krok drugi: Naruto zamiast balonów, musi rozerwać piłkę z powietrzem w środku, tym samym sposobem. jest to trudniejsze, gdyż guma z piłki jest grubsza i powietrze rotuje się zupełnie inaczej niż wodę. Krok ten uczy siły i skupienia czakry w dłoni.
  • Krok ostatni: połączenie dwóch poprzednich kroków czyli : Rotacji czakry, siły oraz utrzymania tej energii w formie kuli wielkości dłoni tak by wyszedł kompletny Rasengan.

Większość użytkowników Rasengana, robi go w jednej dłoni, jednak Naruto i Konohamaru Sarutobi pomagają sobie w robieniu tego, trudnego jutsu, klonami. Prawdziwy ninja skupia chakre i siły, a jego klon rotuje powietrze wokół jego dłoni.

W anime rasengan wygląda jak kulka z białymi kreskami w środku i jest niebieski,a w mandze (czyli prawdziwie) wygląda jak mały tajfun w dłoni i jest koloru żółtego.