FANDOM


Byakugan, którego dosłowne tłumaczenie brzmi Białe Oczy, jest specjalną techniką wykorzystywaną przez

Byakugan

Byakugan Ao.

osoby z zaawansowaną linią krwi, jak np. cały klan Hyūga. Ta specjalna zdolność dotyczy wszystkich elementów bezpośrednio związanych z oczyma użytkownika, na czas trwania której uzyskuje on wiele niezwykle przydatnych bojowo i szpiegowsko umiejętności.

Byakugan bardzo różni się od Sharingana (choć ten wywodzi się właśnie zBiałych Oczu). W odróżnieniu od niego, Bya

kugan nie kopiuje ruchów i technik, znajdując jednak inne zastosowania na polu walki, stając się niejednokrotnie przydatniejszym kekkei genkai aniżeli Sharingan (jak wspomina sam Kakashi).

Byakugan daje użytkownikowi wyjątkową umiejętność spoglądania przez niemal wszystko, co zdoła zauważyć jego posiadacz, jak również zdolność odczytywania myśli przeciwnika z ruchu jego oczu.

Wraz z dwoma wcześniej wymienionymi umiejętnościami, Byakugan posiada niesamowicie przydatną w walce technikę dostrzegania wewnętrznego centrum Chakry przeciwnika, pozwalającą oszacować użytkownikowi ilość sił pozostałych oponentowani i dobrać taktykę odpowiednią do pojedynku. Umożliwia także, dzięki swej precyzji, przeprowadzanie dokładnych i szybkich ataków na owe centrum. Hyūga Neji, jeden z bardziej znanych członków swego klanu, dzięki Byakuganowi jest w stanie bez trudu zauważać Tenketsu (punkty Chakry) przeciwnika i atakować je, trafiając w najodpowiedniejsze elementy. Jest to umiejętność nadzwyczajna, nawet dla członków jego klanu: jeśliby brać pod uwagę, że w całym ciele jest 361 punktów Keirakukei (dróg wylotu Chakry) o wielkości główki od szpilki, i z niezwykłą precyzją zostają one trafione, a więc, tym samym, zatamowane, może spowodować to tragiczne w skutkach zatrzymanie przepływu Chakry przeciwnika.

Byakugan ma jeszcze inne zastosowanie: umożliwia użytkownikowi dostrzeganie niemal wszystkiego wokół (w obrębie 359 stopni) niego. Jeden punkt, znajdujący się w okolicach pod ostatnim kręgiem szyjnym, jest punktem ślepym Byakugana. Oznacza to, że użytkownik jest niemal nienaruszalny, chyba, że przeciwnik dostrzeże słaby punkt jego zdolności.[1]Godło klanu Hyūga

Znani użytkownicy Byakugana[2]EditEdit